Kilka słów o smoczkach

Dziękujemy za zainteresowanie naszymi produktami. Wszystkie smoczki oferujemy tylko w wersji silikonowej.

Classic Mini – Model smoczka dla najmłodszych. Dedykujemy go noworodkom i dzieciom do 6 miesiąca życia. Niewielka tarczka i specjalne wycięcie pod noskiem sprawiają, że smoczek idealnie pasuje do buzi maluszka.

Classic – Nowoczesny smoczek o klasycznej tarczce. Idealny dla dzieci od 4 do 36 miesiąca.

Happy Mini –  Model smoczka dla najmłodszych. Dedykujemy go noworodkom i dzieciom do 6 miesiąca życia. Niewielka tarczka o bardzo dużych otworach, zapewnia optymalną przewiewność ograniczając ryzyko odparzeń na buzi.

Happy – Nowoczesny smoczek z tarczką o bardzo dużych otworach. Zapewnia optymalną przewiewność ograniczając ryzyko odparzeń na buzi. Idealny dla dzieci od 4 do 36 miesiąca.

Glow – Smoczek o tarczce jak w modelu Happy, wzbogaconej jednak o możliwość delikatnego świecenia w ciemności. Idealny dla dzieci od 4 do 36 miesiąca.

Jakie są korzyści ze stosowania smoczka?

Dowiedziono, że stosowanie smoczka w czasie snu dziecka, może obniżyć ryzyko wystąpienia SIDS czyli śmierci łóżeczkowej. Nie do końca został wyjaśniony mechanizm pojawiania się tej przypadłości. Przypuszcza się, że jeśli dziecko w czasie snu ma stymulowany odruch ssania i połykania śliny, ryzyko zatrzymania procesu oddychania jest znacznie zmniejszone.

Jedną z dodatkowych zalet smoczka, jest fakt iż smoczek pomaga wydłużyć przerwy między posiłkami.

Podczas ssania smoczka, usypianie dziecka w łóżeczku jest znacznie łatwiejsze. Nie trzeba usypiać w ramionach.

Znacznie łatwiej ponownie uśpić dziecko w nocy, jeśli korzysta ze smoczka.

(Żródło: 1177 Health Care Guide)

Bezpieczeństwo

Silikon, którego używamy w naszych produktach to w pełni syntetyczny i wytrzymały materiał. Niemniej jednak, nie jest tak wytrzymały na gryzienie i żucie jak latex.

Dla tego regularnie sprawdzaj czy smoczek, czy nie ma śladów ugryzienia na szyjce. Lekko pociągnij część silikonową i sprawdź czy się nie poluzowała, nie została przegryziona itp.. Sprawdzaj również pozostałe części smoczka. Czy nie jest gdzieś pęknięty, ułamany bądź w inny sposób uszkodzony. Jeśli zauważysz jakiekolwiek niepokojące ślady – wymień smoczek.

Gdy dziecko zaczyna gryźć i żuć smoczek zamiast go ssać, warto zastanowić się nad przejściem na gryzak.

Jak często wymieniać smoczek?

Za każdym razem, gdy kupujesz smoczek, przed pierwszym użyciem sprawdź czy wszystko jest prawidłowo połączone, a smoczek nie jest uszkodzony. Wyrobienie sobie odruchu codziennego sprawdzania smoczka, jest niezwykle ważne.

Zalecamy wymianę smoczka raz na miesiąc, najpóźniej dwa miesiące. Jest bardzo ważne, aby przez cały okres użytkowania smoczka, sprawdzać jego stan. Pociągnij część silikonową, sprawdź tarczkę. Jeśli znajdziesz poluzowane czy pęknięte elementy, wymień smoczek na nowy.

Paste your AdWords Remarketing code here